Dzień: 2019-03-17

Spotkanie Domowego Kościoła w Klonówce

17 marca 2019 r. w Domu Parafialnym w Klonówce odbyło się comiesięczne spotkanie Kręgu Domowego Kościoła, którego od 1996 roku moderatorem jest ks. Ireneusz Smagliński. Rodzinna gałąź Ruchu Światło-Życie w ramach formacji stałej ma spotkania raz w miesiącu. Krąg, który spotkał się w Klonówce powstał w parafii Nowa Cerkiew, a małżeństwa tworzące go pochodzą z kilku parafii.

Spotkanie ministrantów z klerykiem Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie

17 marca 2019 r. w naszej parafii gościł alumn IV roku Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie Patryk Wysota. Podczas Mszy św. dziękował parafii za duchowe i materialne wsparcie seminarium. W domu parafialnym spotkał się z ministrantami, którzy usłyszeli świadectwo o formacji do kapłaństwa. Młodzi słuchacze zadawali również pytania pogłębiające ich wiedzę o seminarium.
W ramach „Mostu modlitewnego”, który łączy WSD w Pelplinie z parafiami na terenie diecezji pelplińskiej 9 kwietnia br. seminarium będzie przez cały dzień modliło się za parafię Klonówka a w parafii będą zanoszone modlitwy za duchowną uczelnię.