Ogłoszenia parafialne 29.11.2020 (I Niedziela Adwentu)

1/ Zachęcam do udziału w Roratach, czyli Mszach Świętych szczególnie przygotowujących nas do Bożego Narodzenia. Roraty w tym roku w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.
2/ W najbliższy czwartek (I miesiąca) po Mszy św. o godz. 8 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich.
3/ Najbliższy piątek będzie pierwszym w miesiącu grudniu. Tego dnia nie będzie odwiedzin chorych. Zostają one przeniesione na piątek 18 grudnia.
W najbliższy piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 15.30. W trakcie spowiedzi będzie okazja prywatnego adorowania Najświętszego Sakramentu. Przed Mszą św. wieczorną nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
4/ Fundacja Małych Stópek zaprasza nas do udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”.
Na choince powieszone są bombki fundacyjne, jeśli ktoś chce wspomóc podopiecznych fundacji, domy dziecka oraz dziecięce hospicja może zabrać sobie taką bombkę do domu i powiesić ją na swojej choince.
W zamian możemy zrobić mały prezent w postaci artykułów higienicznych i nowych zabawek dla maluszków będących pod opieką Fundacji i przynieść ten prezent pod choinkę, która znajduje się w naszej kościele.
Fundacja „Małych Stópek” z całego serca dziękuje za okazane serce.

5/ Wymianki roczne za zmarłych są przyjmowane w biurze parafialnym przez cały listopad.
6/ W związku z epidemią usilnie proszę o noszenie maseczek w kościele oraz zachowywanie stosownego dystansu.
7/ Jest już najnowszy numer dwutygodnika „Pielgrzym”, w którym przeczytać można m.in. artykuł zatytułowany „Święty Kościół grzeszników”. Autor przygląda się w nim tej świętości Kościoła. Co tę świętość przysłania.
„Trwać czy przetrwać?”. To z kolei artykuł, w którym autorka zastanawia się czy kryzys małżeństwa wynika z nadmiaru problemów i nieporozumień?
W rozmowie zatytułowanej „Gorzki smak” cukru dietetyk kliniczna dr Hanna Stolińska mówi o spustoszeniach, jakie może zrobić w naszym organizmie cukier. To tylko wybrane artykuły z najnowszego wydania „Pielgrzyma”. Polecamy oczywiście cały dwutygodnik.
8/ Można zakupić jeszcze tradycyjne świece wigilijne Caritas. Dostępne są małe świece w cenie 8 zł.
9/ Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć: Monika Bąkowska z Brzeźna z Patrykiem Stenka z Sucumina (zap. I).

————————————————————————–

Nr konta parafialnego