Ogłoszenia parafialne 29.03.2020 (V Niedziela W. Postu)

1/ W piątek Droga Krzyżowa z kazaniem pasyjnym o godz. 17.

2/ Za Tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Rozpoczyna się Wielki Tydzień.

2/ Gorzkie Żale za tydzień po Mszy św. o godz. 10.30.

3/ Proszę o śledzenie parafialnego Facebooku, na którym transmitujemy Msze św. i nabożeństwa oraz przekazuję bieżące najważniejsze informacje dla parafian. Dla pogłębienia naszego życia religijnego na Facebooku i YouTube umieszczane są  filmy edukacyjne i formacyjne.

Codziennie na antenie Radia Głos o godz. 20.30 nadawany jest różaniec św. z udziałem radiosłuchaczy. Bardzo zachęcam do wspólnej modlitwy.

4/ Przypominam, że w dni powszednie zawsze pół godziny przed Mszą św. jest okazja do spowiedzi.

Ponieważ pozostały już tylko dwa tygodnie do Świąt Wielkanocnych, a sytuacja jest nadzwyczajna i bardzo trudna gorąco apeluję, aby już korzystać z okazji do spowiedzi św. Ze względu na ograniczenia nie będzie tradycyjnej okazji do spowiedzi, która była zawsze w jednym dniu i w określonym czasie. Proszę o rozłożenie sił i korzystanie już ze spowiedzi.

W bieżącym tygodniu będzie dodatkowa okazja do spowiedzi w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej do godziny 18.30. Przy okazji spowiedzi będzie możliwość przystąpienia do Komunii św.

5/ Ks. biskup przedłużył do odwołania dyspensę z obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej. Przypominam, że w liturgii w kościele jednocześnie, poza służbą ołtarza, może uczestniczyć tylko 5 osób. W związku z tymi bolesnymi obostrzeniami, serdecznie proszę, aby pozostawić tę możliwość udziału we Mszy św. osobom, które zamówiły intencje mszalne.

Na razie nie zmieniamy wcześniej ustalonej daty I Komunii św., podobnie z bierzmowaniem.

6/ Bardzo proszę rodziny osób, które co miesiąc odwiedzam z Komunią św., aby w tym tygodniu zgłosiły mi, czy życzą sobie, abym w Wielkim Tygodniu odwiedził ich bliskich z posługą sakramentalną. Takie są obecnie wymogi wewnątrzkościelne.

7/ Zachęcam do zakupu bieżącego numeru dwutygodnika Pielgrzym.

8/ Zmarł śp. Stefan Lipkowski z Rywałdu (l. 77). Pogrzeb odbędzie się we wtorek. Wieczny odpoczynek …

Intencje Mszalne 29.03.2020– 05.04.2020

Niedziela – 29.03

8.30 (Klonówka)   O zdrowie i potrzebne łaski dla rodziny i najbliższych