Komunikat w sprawie cmentarzy parafialnych w Klonówce:

Uprzejmie informuję, iż  wykonano inwentaryzację naszych cmentarzy parafialnych.

W związku z tym bardzo proszę, aby sprawdzić, czy wszystkie dane na stronie internetowej są właściwe, tj. czy są właściwie zapisane dane pochowanych, czy zgadzają się daty, czy wszyscy pochowani są dopisani do grobu.

Można to zobaczyć na naszej stronie internetowej tam, gdzie są ogłoszenia parafialne: Cmentarnik.net

Bardzo proszę o zgłaszanie się do biura parafialnego w godzinach jego pracy w celu wyjaśnienia ewentualnych nieścisłości i braków – np. są groby, na których nie ma żadnych informacji o pochowanych lub informacje są niepełne.

W przypadku, jeśli w systemie wyświetla się informacja z prośbą o kontakt z Administracją Cmentarza, a wszelkie sprawy Państwo mają na bieżąco pozałatwiane prosimy o taką krótką informację (pocztą elektroniczną lub w systemie cmentarnik) i zostanie to uwzględnione.

Wg. Ustawy z dnia 31 stycznia 1959r o cmentarzach i chowaniu zmarłych, Art 7 pkt. 1 i pkt. 2 – grób do ponownego pochówku może być zagospodarowany po 20 latach od daty pochowania zmarłego w przypadku braku przedłużenia jego ważności.

Ogłoszenia parafialne 25.02.2024 (II Niedziela Wielkiego Postu)

1/ Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne.  Potrwają one do środy. Towarzyszyć im będzie hasło: „Kim jesteś, o Niepokalana?”.

Poprowadzi je ojciec Mateusz Filipowski, karmelita z Gorzędzieja.

Gorąco zachęcamy do licznego udziału w tych ćwiczeniach duchownych.

Plan na kolejne dni:

Poniedziałek (26.02)

– Adoracja Najświętszego Sakramentu

Wtorek  (27.02)

– Obrzęd nałożenia Szkaplerza NMP z Góry Karmel

Środa  (28.02)

– Odnowienie Przyrzeczeń Małżeńskich

W dni powszednie ojciec rekolekcjonista będzie od godziny 17 dostępny w konfesjonale, aby można było skorzystać ze spowiedzi św.

Równolegle w poniedziałek i wtorek (26 i 27.02) w szkołach w Rywałdzie i Brzeźnie Wielkim odbywać się będą rekolekcje dla dzieci i młodzieży.

Podczas wszystkich Mszy św. rekolekcyjnych będziemy zbierać ofiary jako podziękowanie za trud prowadzącego rekolekcje. Ofiary służą na utrzymanie Zgromadzenia Zakonnego Braci Karmelitów Bosych.

2/ Najbliższy piątek jest już pierwszym miesiąca marca.

Ze względu na Święta Wielkanocne odwiedziny chorych w marcu odbędą się nie w pierwszy piątek miesiąca, ale w piątek 22 marca.

Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.

Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 16.30.

3/ Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek po Mszy św. o godz. 17.

4/ W najbliższą sobotę, pierwszą miesiąca Różaniec z rozważaniami fatimskimi o godz. 16.15.

5/ Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.

6/ Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć: Karolina Skiba z Rywałdu i Andrzej Grabowski ze Starogardu Gd. (zap. II).

Ogłoszenia parafialne 03.03.2024 (III Niedziela Wielkiego Postu)

1/ Za nami Parafialne Rekolekcje Wielkopostne.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tak ważnym wydarzeniu w roku duszpasterskim.

Przede wszystkim bardzo dziękuję za olbrzymią pracę wykonaną w każdym dniu rekolekcji przez nasz parafialny zespół muzyczny „Słudzy Pana”. To nie był tylko śpiew podczas Mszy św. rekolekcyjnych w kościele, ale merytoryczne prowadzenie rekolekcji w szkołach w Rywałdzie i w Brzeźnie Wielkim.

Serdecznie dziękuję także Służbie Liturgicznej i Panu Organiście.

Dziękuję wszystkim Parafianom a także Gościom spoza parafii uczestniczącym w naszych ćwiczeniach duchowych. Wyrażam uznanie Osobom, które przyjęły Szkaplerz Matki Bożej z Góry Karmel oraz Małżonkom, którzy w środę odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie. Cieszę się, że wiele osób skorzystało w tym czasie ze spowiedzi św. W imieniu Zakonu Karmelitów dziękuję za ofiary złożone na utrzymanie tej wspólnoty podczas rekolekcji.

To był dobry, błogosławiony przez Pana czas! Bóg zapłać!

2/ W poniedziałek zapraszam na Mszę św. o godz. 17 oraz na spotkanie w kościele rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Spowiedzi św. i Komunii św.

3/ W czwartek (pierwszy miesiąca) po Mszy św. modlitwy o powołania kapłańskie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

4/ Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek po Mszy św. o godz. 17.

5/ Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30.

6/ Do nabycia jest nowy „Pielgrzym”. W związku z trwającym Rokiem Modlitwy  tematem numeru jest artykuł ks. Augustyna Eckmana, zatytułowany „Akademia Modlitwy”. W artykule „Cystersi w Pelplinie” czytamy o początkach przybycia zakonu cysterskiego do Pelplina. W artykule „To nasze być albo nie być” przeczytamy o ogólnopolskim proteście rolników. Poza tym jak zwykle w „Pielgrzymie” wiele informacji, porad, ciekawostek.

Intencje Mszalne 25.02. – 03.03.2024

Niedziela   – 25.02.2024