Ogłoszenia parafialne 16.06.2019 – Uroczystość Trójcy Świętej

1/ W czerwcu zachęcamy do modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy w kościele we wtorki i piątki po Mszach świętych

2/ Przez najbliższe dwa tygodnie wszystkie Msze św. w dni powszednie o godz. 17 z powodu „Białego Tygodnia” oraz Oktawy Bożego Ciała.

3/ W środę o godz. 8 Msza św. na zakończenie roku szkolnego.

Z tego powodu dzieci, które dzisiaj przyjęły I Komunię św. nie będą musiały przychodzić popołudniu, gdyż będą na Mszy św. o godz. 8.

4/ W środę przed Bożym Ciałem okazja do spowiedzi św. od godz. 16.

5/ W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. tylko w Klonówce. O godz. 9 Msza św., po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Druga Msza św. po procesji.

6/ Podtrzymujemy tradycję dekoracji ołtarzy na Boże Ciało przez poszczególne wsie z naszej parafii według dawnych ustaleń. Serdecznie o to proszę.

7/ Przypominamy, że od przyszłej niedzieli 23 czerwca wprowadzimy przegłosowane zmiany niedzielnych Mszy św.:

Suma parafialna w Klonówce będzie o godz. 8.30. Następnie Msza św. o godz. 10.30 w Kolinczu i ostatnia Msza św. o godz. 12 w Klonówce.

8/ Po Mszy św. do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”. W nim między innymi: bogato ilustrowane relacje z wielkich wydarzeń w diecezji; bardzo pouczający artykuł o Bożym Ciele; odpowiedź na pytanie – jak być idealnym ojcem?; a także opis faktów demaskujących ciemną stronę „tzw. medycyny estetycznej” czy mrożące krew w żyłach wyznania porwanego przez terrorystów biskupa Sirona. Te i wiele innych tematów w nowym „Pielgrzymie”.

Ks. Ireneusz Smagliński

Intencje Mszalne 16 – 23.06.2019

Niedziela – 16.06

9.00 (Kolincz) + Władysław Gliniecki i rodzice z obojga stron

10.00          W intencji dzieci przyjmujących I Komunię św.

12.00          ++ Jan Toczek, Piotr i Paweł Okonek

Poniedziałek – 17.06, godz. 17.00

++ Władysław, Grzegorz Lokś

Wtorek – 18.06, godz. 17.00