Ogłoszenia parafialne 21.04.2019

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Klonówka

1/ Serdeczne podziękowanie wszystkim za pomoc w przygotowaniu wystroju kościoła na Triduum Sacrum. Przede wszystkim za olbrzymią pracę przy Grobie Pańskim, którą wykonał ks. Zbyszek Gełdon oraz pan Grzegorz z synem Kacprem. Podziękowanie za sprzątanie świątyni pani Gertrudzie z mężem oraz pani Elżbiecie za zadbanie o czyste obrusy. Nasza wdzięczność wobec scholii pani Marzeny i pani Karoliny. Dziękujemy całej służbie liturgicznej z nadzwyczajnym szafarzem Komunii św. panem Andrzejem, ministrantom i lektorom na czele z Patrykiem i panem Krzysztofem. Panu organiście Michałowi serdeczne podziękowanie oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierali liturgię i wystrój kościoła, w tym naszym strażakom o Kołu Gospodyń Wiejskich.  A także pani Alicji z Żywego Różańca Róży Matki Bożej Piaseckiej oraz panu sołtysowi Janowi z synem Patrykiem.

2/ Podziękowanie również całej Wspólnocie Parafialnej za jedność w przyjęciu sakramentów św. i zjednoczeniu z Chrystusem na modlitwie w czasie Wielkiego Postu oraz Triduum Paschalnego. Dziękuję również za ofiary złożone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

3/ Za tydzień w Niedzielę spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej. Proszę by przybyli oni na Mszę św. o godz. 12 i po niej pozostali w kościele na spotkanie.

4/ Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pamiętajmy o wdzięczności za dar Bożej Miłości, która uwalnia z ciężaru grzechu. Zachęcam do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia i lektury „Dzienniczka” św. siostry Faustyny Kowalskiej.

5/ W najnowszym numerze „Pielgrzyma” znajdziemy ciekawe artykuły. Między innymi o niezwykłości Grobu Jezusa w Jerozolimie; o tym, jak mimo podeszłego wieku zachować sprawność umysłu; o Annie, która udowadnia, że można uwolnić się z nałogów; poza tym porady dla zdrowia i urody oraz przepisy kulinarne. Zachęcamy do nabycia „Pielgrzyma”.

Ks. Ireneusz Smagliński

                                                INTENCJE MSZALNE

                                                   

Klonówka

Intencje Mszalne 22.04 – 28.04.2019

 

Poniedziałek Wielkanocny – 22.04

(Kolincz)    ++ Kazimierz, Zdzisław Jakubowscy oraz Irena Melke i zmarli z rodziny

10.30          ++ Wiesław, Agnieszka, Władysław Witkowscy

12.00          ++ Irena Bartosz w 1 rocznicę śmierci oraz Gerard

Wtorek – 23.04, godz. 8.00

++ Maksymilian, Magdalena Jendernalik i zmarli z rodziny

Środa – 24.04, godz. 17.00

+ Aleksandra, Jadwiga, Zygmunt Dubiela

Czwartek – 25.04, godz. 8.00

+ Paweł Plutowski

Piątek – 26.04, godz. 17.00

+ Weronika, Stanisław Kosmala

Sobota – 27.04, godz. 17.00

+ Wiktoria, Stanisław Hus, Jerzy Kasicki

Niedziela – 28.04

(Kolincz)  W intencji parafian

10.30         ++ Anna, Franciszek Nabakowscy, Czesława, Bernard Połom

12.00          W intencji parafian