Komunikat w sprawie cmentarzy parafialnych w Klonówce:

Uprzejmie informuję, iż  wykonano inwentaryzację naszych cmentarzy parafialnych.

W związku z tym bardzo proszę, aby sprawdzić, czy wszystkie dane na stronie internetowej są właściwe, tj. czy są właściwie zapisane dane pochowanych, czy zgadzają się daty, czy wszyscy pochowani są dopisani do grobu.

Można to zobaczyć na naszej stronie internetowej tam, gdzie są ogłoszenia parafialne: Cmentarnik.net

Bardzo proszę o zgłaszanie się do biura parafialnego w godzinach jego pracy w celu wyjaśnienia ewentualnych nieścisłości i braków – np. są groby, na których nie ma żadnych informacji o pochowanych lub informacje są niepełne.

W przypadku, jeśli w systemie wyświetla się informacja z prośbą o kontakt z Administracją Cmentarza, a wszelkie sprawy Państwo mają na bieżąco pozałatwiane prosimy o taką krótką informację (pocztą elektroniczną lub w systemie cmentarnik) i zostanie to uwzględnione.

Wg. Ustawy z dnia 31 stycznia 1959r o cmentarzach i chowaniu zmarłych, Art 7 pkt. 1 i pkt. 2 – grób do ponownego pochówku może być zagospodarowany po 20 latach od daty pochowania zmarłego w przypadku braku przedłużenia jego ważności.

Ogłoszenia parafialne 28.07.2024 (XVII Niedziela zwykła)

1/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne, które stanowią bardzo dobrą okazję do pogłębionego przygotowania do Odpustu Przemienienia Pańskiego.

W Czwartek, pierwszy miesiąca sierpnia, po Mszy św. o godz. 8 modlitwy o powołania kapłańskie.

W pierwszy piątek miesiąca sierpnia nie ma odwiedzin chorych. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 15.30. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 16.30.

2/ Poza tym okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do czwartku pół godziny przed Mszą św.

3/ Ze względu na sobotnie „Klonowskie Taborki”, Różaniec św. pierwszosobotni odmówiony w niedzielę o godz. 11.30.

4/ Odpust parafialny ku czci Przemienienia Pańskiego odbędzie się w niedzielę 4 sierpnia.

Z tej okazji w najbliższą sobotę Piknik Parafialny „Klonowskie Taborki” po Mszy św. wieczornej z rozlicznymi atrakcjami.

Pierwszą będzie zaraz po Mszy św. sobotniej koncert w kościele orkiestry  „Malmö Sinfonietta” ze Szwecji. A następnie piknik na placu przy kościele z konkursami, stoiskami i występami artystycznymi.

Gościem muzycznym tej części wieczoru będzie znakomita wokalistka Anna Jędrzejczyk.

Jest to święto parafian i życzliwych nam gości. Jest podziękowaniem duszpasterza dla wiernych biorących czynny udział w życiu parafii. Serdecznie zapraszamy!

5/ W Niedzielę z okazji Dnia Patronalnego, można w naszym kościele zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach: stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia św., modlitwa w intencji Ojca Świętego. Można go ofiarować za siebie lub za bliskich zmarłych.

Sumę odpustową o godz. 12 odprawi ks. prałat prof. dr hab. Piotr Moskal z Pelplina.

6/ Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Makuch Julia z Klonówki i Kasper Byczyński ze Starogardu Gd. (zap. I).

Intencje Mszalne 21.07. – 28.07.2024

Niedziela   21.07.2024 (XVI Niedziela zwykła)

8.30   ++ Anna, Feliks, Jan i zmarli z rodziny

10.30   O Boże błogosławieństwo dla Mikołaja z okazji 25 urodzin