Ogłoszenia parafialne 17.11.2019 – XXXIII Niedziela Zwykła

1/ Za zmarłych modlimy się w listopadzie  codziennie po Mszy św. od poniedziałku do piątku.

Intencje do „Wymianek” rocznych można składać w biurze parafialnym przez cały listopad.

2/ W najbliższą sobotę nasze diecezjalnego Radio Głos obchodzi swój wielki jubileusz: 25-lecie działalności. Mszy  św. koncelebrowanej w bazylice katedralnej w Pelplinie o godz. 17 będzie przewodniczył ks. biskup Ryszard Kasyna. To również moje osobiste wielkie święto, dlatego zapraszam na tę świętą liturgię i proszę o modlitwę za to dzieło, które jest moją pasją i któremu w zasadzie poświęciłem prawie całe moje dotychczasowe życie kapłańskie.

3/ Uroczystość odpustowa ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek 25 listopada. Zapraszam na sumę odpustową o godz. 17.

4/ W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłą w wieku 57 lat śp. Grażynę Baczkowską z Rywałdu. Pogrzeb odbył się w środę. Wieczny odpoczynek

5/ Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone na tacę podczas ubiegłotygodniowej kolekty inwestycyjnej. Planów jest wiele. Gromadzone  środki z pewnością pozwolą na stopniowe inwestycje. Rozważam sprawę mechanizmu uruchamiającego dzwony. Także tablicę wyświetlającą teksty pieśni w kościele. Pozostają do spłacania zaległości za remont plebani. Oszczędzamy każdy złotówkę, ale święta coraz bliżej i chcemy też pewne plany w parafii zrealizować. Czas, pomoc życzliwych ludzi i środki pokażą co się uda.

6/ Zachęcam do lektury nowego numeru Pielgrzyma. W nim jak zwykle bogate informacje o życiu naszej diecezji. Poza tym artykuły o muzyce kościelnej, gdyż zbliża się wspomnienie św. Cecylii. A także wywiad z bliskim nam rektorem seminarium duchownego ks. dr. Tomaszem Huzarkiem; artykuł pomagający określić u poszczególnych osób dominujące cechy charakteru; wywiad z lekarzem, który przez Internet odpowiada na pytania oraz zapowiedź beatyfikacji wielkiego Prymasa kard. S. Wyszyńskiego.

Ogłoszenia parafialne 24.11.2019 – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Intencje do „Wymianek” rocznych można składać w biurze parafialnym do końca tego miesiąca.

2/ W poniedziałek 25 listopada przypada święto patronalne naszej parafii, czyli wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Sumę odpustową o godz. 17 odprawi wicedziekan dekanatu pelplińskiego a jednocześnie proboszcz parafii Wielki Garc ks. dr Wojciech Gruba. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszam do udziału w tej uroczystości.

3/ Na zakończenie miesiąca modlitw za zmarłych wraz z naszym parafialnym zespołem „Wniebogłosy” w piątek 29 listopada zapraszamy na „Wieczornicę zaduszkową” o godz. 17.45 w kościele. Pragniemy poprzez refleksyjny śpiew i teksty zatrzymać się nad tajemnicą śmierci i życia wiecznego.

4/ Za tydzień – 1 grudnia rozpocznie się Adwent i nowy rok kościelny.

Roraty będą odprawiane od poniedziałku do piątku. W poniedziałki i środy o godz. 17 a we wtorki, w czwartki i w piątki o godz. 7 rano.

Serdecznie prosimy rodziców, aby pomogły przybyć dzieciom na roraty z lampionami. Roraty będą kończyły się o godz. 7.30, aby dzieci udające się do szkół w Rywałdzie i Brzeźnie Wielkim mogły zdążyć na autobus dowożący ich z Klonówki do szkół.

Intencje Mszalne 17.11.2019 – 24.11.2019

Niedziela – 17.11

8.30 (Klonówka)    ++ Maria, Zygmunt, Janusz Podlascy oraz Maria, Tadeusz Szynalewscy

10.30 (Kolincz)    + Arkadiusz Dzwonkowski w 6 rocznicę śmierci