Ogłoszenia parafialne 18.08.2019 – XX Niedziela Zwykła

1/ Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się do dekoracji naszej świątyni kwiatami.

2/ Za tydzień w niedzielę w Arboretum we Wirtach koło Zblewa odbędzie się bogate w program spotkanie Kociewiaków, czyli Walne Plachandry. Rozpoczynają się one o godz. 11 Mszą św. pod przewodnictwem ks. biskupa Arkadiusza Okroja. Szczegóły na plakatach i w Internecie.

3/ Powoli kończy się pierwszy etap remontu parteru  w plebanii. Początkowe plany odświeżenie pomieszczeń i lekkich napraw okazały się niewystarczające. Budynek miał poważne pęknięcia muru. Fotografię swego czasu umieściłem na stronie parafialnej. Wadliwe położenie bardzo ciężkiego dachu na dwustuletni mur, bez tzw. wieńca, powodowało niebezpieczne rozszczelnienia ścian. Trzeba było wykonać ciężkie naprawy konstrukcyjne plebanii.

Stąd konieczna była pomoc z zewnątrz, czyli pożyczenie środków pieniężnych od dobrych ludzi, aby nie zaciągać kredytu. Do tego dochodzi wymiana kotła grzewczego, bo  olejowe ogrzewanie jest zbyt kosztowne.

Będę więc wdzięczny za wsparcie podczas kolekt, szczególnie inwestycyjnych.

Za wszystkie składane ofiary serdecznie dziękuję.

Czynimy dalsze starania o dofinansowanie remontów naszych zabytków ze środków państwowych i innych.

4/ Zapowiedzi przedślubne:

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Monika Wodzińska z Brzeźna Wielkiego z Dawidem Badziągiem z Gniewu (zap II).

Intencje Mszalne 18.08.2019 – 25.08.2019

Niedziela – 18.08

8.30 (Klonówka)    ++ Stefania Cieszyńska i zmarli rodzice z obojga stron

10.30 (Kolincz)      W intencji rodziny