Komunikat w sprawie cmentarzy parafialnych w Klonówce:

Uprzejmie informuję, iż  wykonano inwentaryzację naszych cmentarzy parafialnych.

W związku z tym bardzo proszę, aby sprawdzić, czy wszystkie dane na stronie internetowej są właściwe, tj. czy są właściwie zapisane dane pochowanych, czy zgadzają się daty, czy wszyscy pochowani są dopisani do grobu.

Można to zobaczyć na naszej stronie internetowej tam, gdzie są ogłoszenia parafialne: Cmentarnik.net

Bardzo proszę o zgłaszanie się do biura parafialnego w godzinach jego pracy w celu wyjaśnienia ewentualnych nieścisłości i braków – np. są groby, na których nie ma żadnych informacji o pochowanych lub informacje są niepełne.

W przypadku, jeśli w systemie wyświetla się informacja z prośbą o kontakt z Administracją Cmentarza, a wszelkie sprawy Państwo mają na bieżąco pozałatwiane prosimy o taką krótką informację (pocztą elektroniczną lub w systemie cmentarnik) i zostanie to uwzględnione.

Wg. Ustawy z dnia 31 stycznia 1959r o cmentarzach i chowaniu zmarłych, Art 7 pkt. 1 i pkt. 2 – grób do ponownego pochówku może być zagospodarowany po 20 latach od daty pochowania zmarłego w przypadku braku przedłużenia jego ważności.

Ogłoszenia parafialne 09.06.2024 (X Niedziela zwykła)

1/ W czwartek (13 czerwca) po Mszy św. o godz. 8 Różaniec Fatimski.

2/ Rodzice dzieci pierwszokomunijnych, którzy są chętni na wspólny wyjazd w sobotę 15 czerwca do Piaseczna proszeni są o zapisywanie się na listę w zakrystii w dniu dzisiejszym.

Przypominam, że nasza pielgrzymka w sobotę rozpoczyna się o godz. 8 wyjazdem z parkingu przy kościele. Powrót około południa.

3/ Duszpasterstwo Rodzin wraz z Wydziałem Duszpasterskim organizują w Pelplinie Przystań dla rodzin, która odbędzie się w przyszłą niedzielę, 16 czerwca br. Spotkanie rozpocznie się uroczystą Mszą świętą w Bazylice katedralnej w intencji rodzin naszej diecezji pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny o godz. 13.30. Następnie na terenie Dawnego Opactwa Cysterskiego będziemy uczestniczyli w świadectwach, konferencjach, wspólnej zabawie i pikniku rodzinnym, którego zwieńczeniem będzie koncert zespołu Siewcy Lednicy.

W spotkaniu w Pelplinie proszeni są o wzięcie udziału kandydaci przygotowujący się do bierzmowania, w miarę możliwości z rodzicami. Proszę zabrać ze sobą indeksy, które będą podpisywane po Koronce do Miłosierdzia Bożego na placu przy Collegium Marianum.

4/ Pragnę raz jeszcze podziękować wszystkim wspomagającym organizację Uroczystości Bożego Ciała. Podziękowanie pragnę uzupełnić o wszystkie osoby, które przygotowywały ołtarze na trasie procesji. Serdeczne „Bóg zapłać!”.

5/ W minionym tygodniu pożegnaliśmy członka Rady Parafialnej, sołtysa Klonówki, nieocenionego śp. Jana Kwidzińskiego (l.63). Pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek …

Ogłoszenia parafialne 16.06.2024 (XI Niedziela zwykła)

1/ W piątek kończy się rok szkolny. Rodziców, uczniów i nauczycieli zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o godz. 17.

2/ Przypominam, że biuro parafialne jest czynne bezpośrednio po Mszach świętych wieczornych w poniedziałki, środy i piątki. Ze względów organizacyjnych i okoliczności duszpasterskich proszę wcześniej uzgodnić telefonicznie chęć przybycia do biura parafialnego.

3/ Zachęcam do przyjmowania Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy do swoich domów i podjęcia modlitwy za rodziny i we wszelkich naszych potrzebach.

Niedziela   09.06.2024 (X Niedziela zwykła)

8.30   ++ Eugeniusz i Janina Szreder oraz zmarli z rodziny Szreder i Czech

10.30   + Michalina Kaczkowska w 19 urodziny

12.00   + Maria Gajewska