Ogłoszenia parafialne 20.10.2019 – XXIX Niedziela Zwykła

1/ Pamiętajmy o modlitwie różańcowej.

W kościele w Klonówce odmawiamy ją  codziennie.

W niedzielę dziesiątka różańca przed każdą Mszą św.

W poniedziałki, środy i piątki dziesiątka różańca św. dla dzieci o godz. 16.45.  Pozostałe cztery tajemnice po Mszy św. o godz. 17.

We wtorki i czwartki różaniec św. po Mszy św. porannej a w soboty o godz. 16.30.

W październiku serdecznie nadal proszę osoby z Żywego Różańca do prowadzenia różańca w kościele.

2/ W najbliższy piątek zapraszam na Mszę św. o godz. 17, różaniec a następnie na spotkanie w kościele wszystkich dawnych ministrantów, którzy dzisiaj są osobami dorosłymi a dawniej służyli przy ołtarzu w naszym kościele lub w innych parafiach.

3/ Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Przygotowując groby naszych bliskich bardzo gorąco proszę, żeby w miarę możliwości zabierać ze sobą wypalone znicze i inne zużyte elementy dekoracji grobów. Myślę, że warto, abyśmy byli solidarni w gospodarowaniu odpadami z cmentarzy.

Dotychczasowe koszty wywozu śmieci wskazują, że rocznie zapłacimy za nie tyle, ile kosztowałoby założenie elektrycznego mechanizmu napędowego uruchamiającego nasze dzwony albo można by za to wykonać piękny witraż do kościoła, który byłby ozdobą świątyni przez wieki.

4/ Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika diecezji pelplińskiej „Pielgrzym”. A w nim między innymi: o sensie wytrwałej modlitwy; relacja z Kongresu Różańcowego; w dobie ataków na największe świętości bardzo potrzebny artykuł o tajemnicy spowiedzi czy też o wymiarze wiecznym ludzkiego życia. Są artykuły przybliżające naszą piękną przyrodę i wywiad traktujący o przyczynach złości, która pojawia się tak często.

Niedziela – 20.10

8.30 (Klonówka)    ++ Elżbieta Koleczka i zmarli rodzice z obojga stron

10.30 (Kolincz)    ++ Zofia i Maksymilian oraz Bernard i Jerzy

12.00 (Klonówka)           ++ Wiesław Truszkowski i zmarli z rodziny