Komunikat w sprawie cmentarzy parafialnych w Klonówce:

Uprzejmie informuję, iż  wykonano inwentaryzację naszych cmentarzy parafialnych.

W związku z tym bardzo proszę, aby sprawdzić, czy wszystkie dane na stronie internetowej są właściwe, tj. czy są właściwie zapisane dane pochowanych, czy zgadzają się daty, czy wszyscy pochowani są dopisani do grobu.

Można to zobaczyć na naszej stronie internetowej tam, gdzie są ogłoszenia parafialne: Cmentarnik.net

Bardzo proszę o zgłaszanie się do biura parafialnego w godzinach jego pracy w celu wyjaśnienia ewentualnych nieścisłości i braków – np. są groby, na których nie ma żadnych informacji o pochowanych lub informacje są niepełne.

W przypadku, jeśli w systemie wyświetla się informacja z prośbą o kontakt z Administracją Cmentarza, a wszelkie sprawy Państwo mają na bieżąco pozałatwiane prosimy o taką krótką informację (pocztą elektroniczną lub w systemie cmentarnik) i zostanie to uwzględnione.

Wg. Ustawy z dnia 31 stycznia 1959r o cmentarzach i chowaniu zmarłych, Art 7 pkt. 1 i pkt. 2 – grób do ponownego pochówku może być zagospodarowany po 20 latach od daty pochowania zmarłego w przypadku braku przedłużenia jego ważności.

głoszenia parafialne 05.02.2023 (V Niedziela zwykła)

1/ Obchody upamiętniające 103. rocznicę wizyty gen. Józefa Hallera, które odbyły się w ubiegłą niedzielę stały się rzeczywiście pięknym wydarzeniem. Można nazwać historycznym.

Było to możliwe dzięki zaangażowaniu wszystkich osób, przede wszystkim z naszej parafii, które włączyły się w przygotowanie i przebieg uroczystości, które miały charakter patriotyczno-religijny.

Moje najszczersze podziękowanie kieruję szczególnie do Ochotniczej Straży Pożarnej z Klonówki na czele z Panią Prezes Marzeną Gornowicz. Podobne podziękowanie wobec równie niezawodnego Koła Gospodyń Wiejskich z Klonówki z Panią Przewodniczącą Wiesławą Bakułą. Na ręce Pana Sołtysa Jana Kwidzińskiego podziękowanie dla wszystkich Osób w różnoraki sposób wspierających rozmaite prace. Niecodzienny charakter obchodów nadała asysta konna zorganizowana przez rodziny Państwa Kanka i Lokś.

Bardzo dziękuję Służbie liturgicznej, Panu Organiście Michałowi Wiśniewskiemu. Serdeczna wdzięczność środowiskom naszych szkół, dyrekcjom tych placówek z Rywałdu i z Brzeźna Wielkiego.

Dziękuję za aprobatę i wsparcie uroczystości Gminie Starogard Gd. na czele z Panią Wójt Magdaleną Forc-Cherek.

Jestem ogromnie wdzięczny mieszkańcom parafii, którzy z tej okazji wywiesili flagi narodowe.

Bardzo dziękuję Gościom i Parafianom za liczny udział w obchodach, którzy wytworzyli  radosny a jednocześnie wzruszający klimat tego wydarzenia.

Przez tak piękne zaangażowanie całego środowiska napisaliśmy budującą kartę historii Klonówki, która świadczy o ciągłości jej chlubnej tożsamości. Temat będziemy drążyli.

2/ Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną  się w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, 26 lutego i potrwają do środy 1 marca. Proszę zaplanować sobie czas, aby móc w nich uczestniczyć.

3/ Do nabycia jest nowy numer dwutygodnika Pielgrzym. Tematem numeru jest rozmowa o pomaganiu. O tym, kim są dziś najbardziej potrzebujący i jakie są oblicza biedy, opowiada Katarzyna Tsiantos, prezes Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego. Przeczytamy również o niedawnym święcie Ofiarowania Pańskiego. Ponadto z ks. Sławomirem Ałaszewskim, Diecezjalnym Duszpasterzem Rodzin, rozmowa o istocie małżeństwa sakramentalnego. I jak zwykle wiele informacji, porad i ciekawostek.

4/  W minionym tygodniu odeszli do Pana:

a/ w wieku 87 lat śp. Jan Bochniarz z Klonówki

b/  w wieku 66 lat śp. Czesław Chrzanowski z Nowego Dworu.

Wieczny odpoczynek ….

Intencje Mszalne 05.02.2032 – 12.02.2023

Niedziela   – 05.02.2023 (V Niedziela zwykła)

8.30   + Wacław Gracz