Parafia Klonówka

Parafia Rzymskokatolicka  p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Klonówce

Msza św. za Ojczyznę w Klonówce

11 listopada o godz. 10 w kościele parafialnym została odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana za Ojczyznę. Liturgii przewodniczył ks. Zbigniew Gełdon a homilię wygłosił ks. Ireneusz Smagliński.

Msza św. ku czci św. Huberta

8 listopada w kościele parafialnym została odprawiona Msza św. ku czci św. Huberta. W liturgii wzięli udział członkowie i sympatycy Koła Łowieckiego „Słonka”, które działa na terenie parafii.

Oddanie czci św. Hubertowi w kościele w Klonówce

3 i 8 listopada w kościele w Klonówce modlitwy ku czci św. Huberta. Koło Łowieckie „Słonka” z Kolincza przygotowało z tej okazji specjalną dekorację w świątyni. Msza św. w intencji myśliwych i leśników zostanie odprawiona w piątek 8 listopada o godz. 17.

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w Klonówce

2 listopada podczas Mszy św. o godz. 9 w kościele parafialnym uroczyście modlono się za zmarłych. Dekoracja przed ołtarzem przypomniała o Chrystusie Zmartwychwstałym (paschał) i o zmarłych (znicz), którzy tylko w Jezusie Chrystusie mogą mieć udział w nieprzemijającym szczęściu.

Uroczystość Wszystkich Świętych i modlitwy za zmarłych

1 listopada podczas Mszy świętych uczczono Wszystkich Świętych a podczas procesji na cmentarzach w Klonówce modlono się za zmarłych.

Zmarli czekają przede wszystkim na naszą modlitwę

Od 1 listopada, Uroczystości Wszystkich Świętych oraz Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych (2 listopada) mamy okazję do 8 listopada zyskać odpust zupełny za naszych zmarłych. Przez cały miesiąc trwają szczególne modlitwy za tych, którzy zakończyli ziemskie bytowanie.

Uzupełniono rynny na kościele

31 października uzupełniono orynnowanie kościoła w Klonówce, co ma zakończyć zalewanie muru zakrystii, która przez to jest w bardzo złym stanie.

Kolejna „Margaretka” w intencji ks. proboszcza

W sobotę 26 października kolejna siedmioosobowa grupa pań z parafii Klonówka złożyła ślubowanie codziennej modlitwy za ks. proboszcza w ramach Apostolstwa Margaretek.

Nowe formy duszpasterskiej aktywności mężczyzn ruszają w parafii Klonówka

25 października odbyło się spotkanie ks. proboszcza z siedmioma dawnymi ministrantami parafii Klonówka. Było to pierwsze spotkanie informacyjne, które zapoczątkowuje nową aktywność mężczyzn  w życiu parafialnym. Po wielu latach wracają oni do służby ołtarza i rozpoczynają formację. Najprawdopodobniej poszerzą oni wspólnotę Rycerzy Kolumba w diecezji pelplińskiej. Pierwsza posługa dorosłych ministrantów będzie miała miejsce już w najbliższą niedzielę 27 października o godz. 8.30. W połowie listopada odbędzie się kolejne spotkanie, na które będą zaproszeni kolejni kandydaci pragnący wspomóc służbę ołtarza i duszpasterstwo parafialne oraz pogłębić swoją chrześcijańską formację.

20 października w kościele św. Katarzyny w Klonówce został poświęcony Obraz św. Jana Pawła II.

Namalowany w Lublinie przez Honoratę Świderską wizerunek polskiego Papieża jest darem rodziny Mielnik, której mama w okresie wojny i krótko po wojnie mieszkała na terenie parafii Klonówka.

Page 1 of 9

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén

Ta strona używa plików cookies.
Jak używamy Cookies
Więcej
AKCEPTUJĘ