Parafia Klonówka

Parafia Rzymskokatolicka  p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Klonówce

Błogosławieństwo różańców

18 października 2020 r. podczas Mszy św. niedzielnej zostały pobłogosławione różańce dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.

Uroczystość I Komunii św.

W sobotę 26 września 19. dzieci przyjęło po raz pierwszy Jezusa Chrystusa w Komunii św.

Parafialne Dziękczynienie za plony

20 września na Mszy św. o godz. 12 wspólnota parafii św. Katarzyny w Klonówce dziękowała Panu Bogu oraz Rolnikom za tegoroczne plony. Znakiem zawierzenia Stwórcy nowego okresu pracy na roli było błogosławieństwo ziarna na nowe zasiewy.

12 – 20 września Uroczystości Odpustowe w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie

Ślubowanie czwartej „Margaretki”

5 sierpnia 2020 roku siedem osób złożyło ślubowanie tworzące Grupę Modlitewną „Margaretka”. Jest to czwarta „Margaretka” w intencji obecnego duszpasterza parafii w Klonówce.

Odpust Przemienienia Pańskiego

Modlitwa i wspólna kawa z okazji Odpustu Przemienienia Pańskiego w Klonówce – 2.08.2020.
Mszy św. o godz. 12 przewodniczył proboszcz z Nowej Cerkwi ks. kanonik Stanisław Borzyszkowski.
Po każdej Mszy św. dzięki zaangażowaniu parafian, w tym pań z Kół Gospodyń Wiejskich w Klonówce i Brzeźnie Wielkim wszyscy chętni zasiedli przy kawie i cieście. To w miejsce „Klonowskich Taborków”, z których trzeba było zrezygnować z powodu pandemii. Spotkaniu na placu parafialnym towarzyszyła oprawa muzyczna przygotowana przez ekipę Mariusza Strączka.
Nad wydarzeniem logistycznie czuwał Marek Brejza.

Sakrament Bierzmowania

27 czerwca ks. biskup Arkadiusz Okroj udzielił 46 osobom sakramentu bierzmowania.
Obszerna relacja na Facebooku.

Bierzmowanie 27 czerwca 2020 r. o godz. 14.

Bierzmowanie w Klonówce w sobotę 27 czerwca o godz. 14.
Sakramentu bierzmowania młodzieży klas VII I VIII przygotowującej się od dwóch lat udzieli ks. biskup Arkadiusz Okroj.

Rząd znosi limit wiernych w kościołach, ale nadal konieczne maseczki

Od najbliższej niedzieli nie będzie już obowiązywać limit 1 osoby na 10 m kw. podczas sprawowanych liturgii w kościołach, ale nadal konieczne będzie noszenie maseczek ochronnych.
Rząd ogłosił w środę, 27 maja zasady kolejnego etapu znoszenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.
Zniesienie najbliższych obostrzeń nastąpi w różnych terminach. Od soboty 30 maja – poinformował premier Mateusz Morawiecki – zmieni się zasada dotycząca noszenia maseczek w przestrzeni publicznej – nie będzie to już obowiązkowe. Jeżeli jednak osoby idą blisko siebie, to dalej zalecane jest zakrywanie ust i nosa. Dotyczy to ulic i miejsc takich jak restauracje.
W sklepach, kinach i kościołach maseczki wciąż będą obowiązkowe. Od niedzieli 31 maja w świątyniach nie będą obowiązywały ponadto limity 1 osoby na 10 m kwadratowych.
Rząd przywraca ponadto prawo do publicznego gromadzenia się, na razie w limicie do 150 osób i z zachowaniem odległości.
Od 6 czerwca otwarte zostaną kina, teatry i filharmonie oraz obiekty sportowe, a także solaria czy salony masażu. Nadal zamknięte będą dyskoteki i kluby.
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński poinformował z kolei o dalszym otwieraniu placówek kultury. – Od 6 czerwca przywracamy działanie kin, teatrów, filharmonii, cyrków. To nie jest obowiązek, to jest możliwość. Właściciele mogą te decyzje podejmować – oznajmił.
Ponadto będą mogły być organizowane koncerty plenerowe do 150 uczestników.
Zdaniem ministra zdrowia, także obecnego na dzisiejszej konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w większości regionów sytuacja epidemiczna jest opanowana. – Jeszcze trzy województwa w Polsce nie osiągnęły tendencji spadkowej: województwo śląskie, łódzkie i wielkopolskie – stwierdził.
„Transmisji poziomej, czyli tego, że możemy się zarazić gdzieś na ulicy, jest już niewiele. Dzięki temu możemy niektóre obostrzenia zdejmować” – powiedział Łukasz Szumowski.
Taka sytuacja, jego zdaniem, nie oznacza jednak końca epidemii. – Ona jest, na pewno ona będzie się pojawiać, będą ogniska. Dlatego potrzebny jest dystans społeczny, a jeżeli nie możemy go zachowywać, to [konieczna jest] maseczka – wskazał minister zdrowia.
lk / Warszawa
 
Katolicka Agencja Informacyjna

Podziękowanie

Podziękowanie:
Pragnę serdecznie podziękować Wszystkim Osobom, które również w tym trudnym okresie epidemii dbają na terenie parafii o przydrożne kaplice i krzyże.
Szczególne podziękowanie Grupie Mieszkańców z Nowego Dworu oraz wspierającej ich Rodzinie z Pelplina za odnowienie krzyża przy drodze do Pelplina.
Niech Wam Wszystkim Pan Bóg błogosławi, a Matka Najświętsza uprasza potrzebne łaski w każdym czasie.😍
ks. Ireneusz Smagliński

Page 1 of 14

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén

Ta strona używa plików cookies.
Jak używamy Cookies
Więcej
AKCEPTUJĘ