Parafia Klonówka

Parafia Rzymskokatolicka  p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Klonówce

20 października w kościele św. Katarzyny w Klonówce został poświęcony Obraz św. Jana Pawła II.

Namalowany w Lublinie przez Honoratę Świderską wizerunek polskiego Papieża jest darem rodziny Mielnik, której mama w okresie wojny i krótko po wojnie mieszkała na terenie parafii Klonówka.

W niedzielę 20.10 o godz. 12 poświęcenie Obrazu św. Jana Pawła II dla parafii Klonówka

Różańce poświęcone!

13 października, we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i w Dniu Papieskim, zostały poświęcone różańce dzieci, które w czerwcu przyszłego roku przystąpią do I Spowiedzi i I Komunii św.
Galeria na Facebooku

Wizytacja biskupia i bierzmowanie

11 października biskup pelpliński Ryszard Kasyna wizytował parafię w Klonówce. Centralnym punktem dnia była Msza św. połączona z udzieleniem 28 młodym osobom Sakramentu Bierzmowania.

Ostatnie przygotowania do wizytacji biskupiej

W piątek 11 października biskup pelpliński Ryszard Kasyna przeprowadzi wizytację parafii Klonówka. Główne punkty programu to odwiedziny w szkołach w Rywałdzie i Brzeźnie Wielkim, nawiedzenie cmentarzy, spotkanie z przedstawicielami parafii zaangażowanymi w duszpasterstwo oraz Msza św. o godz. 17 z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania.
Kandydaci do bierzmowania w środę 9 października przystąpili do spowiedzi. W kościele pojawiła się dekoracja z herbem biskupim obecnego biskupa diecezjalnego. Pół godziny przed Mszą św. w piątek, po wielu latach, rozdzwonią się dzwony kościoła w Klonówce.
Wszyscy parafianie są zaproszeni do wspólnej modlitwy podczas Mszy św.

11 października wizytacja biskupia w parafii Klonówka

W piątek 11 października biskup pelpliński dr Ryszard Kasyna będzie wizytował parafię Klonówka.
Wizytacja kanoniczna parafii odbywa się co pięć lat. Ksiądz biskup odwiedzi szkoły w Rywałdzie i Brzeźnie Wielkim. Spotka się z przedstawicielami parafii, nawiedzi cmentarze i kaplicę w Nowym Dworze. O godz. 17 będzie celebrował Mszę św., podczas której udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
Serdecznie zapraszam wszystkich parafian na tę liturgię, która będzie wspólną modlitwą z księdzem biskupem za naszą parafię.

Spotkanie formacyjne Kręgu Domowego Kościoła

22 września w parafii w Klonówce odbyło się spotkanie formacyjne Domowego Kościoła, który od 1996 roku prowadzi ks. prałat dr Ireneusz Smagliński.
Modlitwa w kościele oraz spotkanie w plebanii rozpoczęło kolejny rok formacji małżeństw, które należą do rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie.

„Polska pod Krzyżem” w Brzeźnie Wielkim

14 września w Brzeźnie Wielkim uroczyście został poświęcony odnowiony krzyż na rozstaju dróg (przy ul. Rajkowskiej). Uroczystość była elementem ogólnopolskiej akcji „Polska pod Krzyżem”, której centralne obchody odbywały się tego samego dnia we Włocławku. Podczas nabożeństwa w Brzeźnie między innymi odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz odbyła się adoracja krzyża. Na znak czci wszyscy obecni ucałowali krzyż, który po raz pierwszy stanął na tym miejscu w 1896 roku.

Michalina dziękuje wszystkim za modlitwę i ogromną życzliwość

14-letnia Michalina z parafii Klonówka dziękuje Wszystkim znanym i nieznanym jej wspaniałym Osobom, które modlą się o powrót jej do zdrowia i w różnorakich formach wspierają ją i jej rodzinę. Swoją wdzięczność przekazała podczas spotkania z proboszczem parafii Klonówka w dniu 9 września. Michalina miała krótką przepustkę z Akademii Medycznej w Gdańsku, gdzie od lipca jest leczona z bardzo poważnej choroby nowotworowej.
Na 5 października w Grodzisku Owidz zaplanowany jest koncert charytatywny, podczas którego będą zbierane środki na leczenie Michasi, która jest pełna wiary, ufności i nadziei.

14 września w Brzeźnie Wielkim modlitwa przy Krzyżu w ramach akcji „Polska pod Krzyżem”

W sobotę 14 września (święto Podwyższenia Krzyża św.) o godz. 15 parafia Klonówka włączy się w ogólnopolską akcję „Polska pod Krzyżem”.
Przy przydrożnym krzyżu, na rozwidleniu dróg, przy ul. Rajkowskiej odbędzie się nabożeństwo połączone z poświęceniem odnowionego krzyża, który jest świadkiem wiary dawnych i współczesnych pokoleń.
Serdecznie zapraszamy do modlitwy całą wspólnotę parafialną!

Page 1 of 8

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén

Ta strona używa plików cookies.
Jak używamy Cookies
Więcej
AKCEPTUJĘ