VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
21 MAJA 2017 ROKU

1.Tydzień temu na nadzwyczajną kolektą budowlaną przeznaczoną na pokrycie kosztów remontu posadzki prezbiterium zebraliśmy 4.121 zł. Serdeczne  „Bóg zapłać!” wszystkim ofiarodawcom! Pragnę także wyrazić wdzięczność p. Ewie i Wojciechowi Zmurom za renowację posoborowej ambony i nóg ołtarzowych. Wielkie podziękowania również dla rodziny z naszej parafii, która ofiarowała przewody głośnikowe i mikrofonowe, gniazda i wtyczki mikrofonowe oraz dwa nowe mikrofony bezprzewodowe wraz z osprzętem. Wszystki troszczącym się o piękno naszej świątyni i liturgii w niej sprawowanej raz jeszcze wielkie „Bóg zapłać!”

2.Za tydzień będziemy świętować Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3.Trwają majowe nabożeństwa maryjne – w kościele parafialnym w łączności ze Mszami św. Zachęcam także do udziału we wspólnej modlitwie przy figurach Matki Bożej w Rywałdzie, Kolinczu, Brzeźnie i w kaplicy w Nowym Dworze.

4.W poniedziałek wspominamy św. Ritę, w środę – NMP Wspomożycielkę Wiernych, zaś w piątek – św. Filipa Nereusza.

5.Od poniedziałku do środy – w dawne Dni Krzyżowe – na rozpoczęcie Mszy św. będzie procesja z modlitwami o urodzaje. Serdecznie zachęcam do udziału rolników, ogrodników i wszystkich zatroskanych o plony ziemi.

6.Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie we wtorek o godz.17.00.

7.Ze względu na mój wyjazd na wykłady – w czwartek nie będzie czynne biuro parafialne.

22 – 28 MAJA

poniedziałek, 22 maja
Śp. Marcina Bobrowskiego (od uczestników pogrzebu)

wtorek, 23 maja
Śp. Ritę i Mariana Grochocińskich

środa, 24 maja
z podziękowaniem za odebrane łaski i prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo  dla Grzegorza w przededniu rocz. urodzin

czwartek, 25 maja
Śp. Marię i Kazimierza Czarneckich

piątek, 26 maja
Śp. Helenę Karwatowską i Stefanię Cieszyńską

sobota, 27 maja
Śp. Bronisławę, Jana i Andrzeja Bojar

niedziela, 28 maja
godz.  9.00 (Kolincz) – Śp. Bogumiłę Kulas (17 r. śm.) i z rodz.
godz. 10.30 –  Śp. Teodozję, Klemensa Kanka, Urszulę Więcław, Stanisława Czarneckiego
godz. 12.00 –  Śp. z rodz. Czubek